İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üsküdar Kadıköy Dolmuş Saatleri

Üsküdar Kadıköy Dolmuş Saatleri

Üsküdar Kadıköy dolmuş saatleri toplum içerisinde en merak edilen dolmuş saatlerinden biridir denebilmektedir. Üsküdar ile Kadıköy arasında 9 km’lik bir mesafe söz konusudur ve bu iki semt arasındaki yolculuk yaklaşık olarak 13 dakika kadar sürmektedir. Bazı istenmeyen durumlarda dakika süresi farklılık gösterse bile genellikle bu şekildedir.
Üsküdar Kadıköy dolmuş saatleri haftada 7 gün sabah 6.30 ile gece 24.00 arasında dolmuş doldukça hareket etmektedir. Sabah saat 6.30’da başlayarak saat 9.00’a kadar yarım saat ara ile 9.00’dan sonra ise 15’er dakika ara ile harekete geçmektedir. Hafta sonu ise sabah saat 7.15’te başlayarak 15’er dakika ara ile hareket eder. Hareket saatleri yolun durumuna ve trafiğe bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Dolmuşlar herhangi bir zorunlu durum olmadığı sürece her gün belirlenen güzergah üzerinde hareket etmek zorundadır.
Koronavirüs salgını sebebinden dolayı toplu taşıma araçlarına maskesiz binmek yasaktır. Maskesiz yolculara para cezası uygulanmakta olduğu bilinmelidir. Maske temin edilmeden toplu taşıma araçlarına binilmemesi gerekmektedir. Toplu taşıma araçlarında maske satışı yoktur. Yeni düzenlemeye göre toplu taşıma araçlarına binerken HES koduna bakılır ve yolcuların ateşi ölçülerek toplu taşıma araçlarına binmesine izin verilir.
Üsküdar Kadıköy dolmuş fiyatları ise bir diğer merak edilen konudur. Üsküdar Kadıköy arası dolmuş fiyatı 3.5 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat içerisine HGS/OGS ücretleri de eklenmiş bulunmaktadır.
Üsküdar Kadıköy dolmuş durakları sırası ile Üsküdar’dan başlayarak Ahmediye daha sonra Halk Caddesi, Doğancılar, Paşakapısı, Çiçekçi, Karaca Ahmet, Numune Hastanesi, Ayrılık Çeşme, Hamza Yerlikaya, Kadıköy ve son olarak Kadıköy Dolmuş duraklarını takip eder. Üsküdar ile Kadıköy arasında tam 12 durak bulunmaktadır. Bu duraklardan geçerek seferini tamamlamakta olduğu bilinmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.