İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üsküdar Çekmeköy Dolmuş Saatleri

Üsküdar Çekmeköy Dolmuş Saatleri

Üsküdar Çekmeköy dolmuş saatleri Üsküdar ve Çekmeköy halkı başta olmak üzere birçok insanın merak ettiği bir konu. Üsküdar ile Çekmeköy arası 32.5 km ve trafiğe göre yolculuk yaklaşık 35-40 dakika sürmektedir.
Üsküdar Çekmeköy dolmuş saatleri haftanın günlerine göre değişiklik göstermektedir. Hafta içi ilk araç Üsküdar’dan 6.00’da ikinci araç 6.30’da üçüncü ve dördüncü araç 7.00’da saat 9.00’a kadar yarım saat ara ile 9.00’dan sonra 15 er dakika ara ile saat 22.00’a kadar hareket etmektedir. Ayrıca hafta sonu 7.15’den saat 22.00’a kadar her 15 dakikada bir hareket etmektedir. Araçlar gece 00.00’dan sonra ise her yarım saat veya bir saat sonra hareket etmektedir.
Dolmuş saatleri trafiğin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak zorunlu bir durum olmadığı sürece belirtilen güzergahtan belirtilen saatlerde dolmuşlar hizmet vermeye devam edecektir.
Korona virüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarına maskesiz girmek yasaktır. Bu yüzden yolcular maske temin etmeden dolmuşlara alınmamaktadır.
Üsküdar Çekmeköy dolmuş fiyatları güncel bilgilere göre 8.50 TL’dir. Haftanın 7 günü saat 6.30’dan 00.00 arasında doldukça hareket etmektedir.
Üsküdar Çekmeköy metro saatleri ise pazartesi hariç haftanın her günü düzenli olarak saat 00.00’dan 20.45’e kadar hizmet verir. Pazartesi günü ise saat 00.00’dan 23.45’e kadar hizmet sunar. İlk durağı Üsküdar son durağı Çekmeköy olan hat M5 metro hattıdır. M5 hattında 16 durak bulunmaktadır. Bu güzergahta seyahat yaklaşık olarak 30 dakikadır. Metro İstanbulkart fiyatları tam 3.5 TL ve öğrenci kartı ise 1.70 TL’dir. Metrolara da korona virüs salgını nedeniyle maskesiz binmek yasaktır. Metrolarda dolmuşlarda ve otobüslerde maske satışı bulunmamaktadır. Maskesiz yolculara para cezası verilir. Toplu taşımalarda HES koduna bakılarak ve ateş ölçümü yapılarak yolcular kabul edilecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.