İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Niğde Minibüs Saatleri

Niğde Minibüs Saatleri belediye tarafından düzenlenen minibüs saatleri bilgileri belirtilmiştir. Niğde minibüs güzergahları gidilen yollar, bilet ücretleri gibi konulara değinilmiştir. Güncel olarak yer alan bilgiler sıkça sayfa içerisinde paylaşılacaktır.

SSK-A HATTI:

Hastaneler bölgesi (Özbelde) ile İlhanlı mahallesi arasında bulunan bütün duraklarda yolcu taşıyor. Bu seferler ise her 3-4 dakika da bir gerçekleşiyor. Bu hatlar sabah 06.00 ile gece son ulaşım bölgesi Hastaneler olmak üzere saat 24.00’e kadar hizmet veriyor.

SSK-B HATTI:

Bu hatta bulunan şehir içi minibüs ler ise; Hıdırlık mevki TOKİ ve Yeni Terminal ile şehir merkezinde bulunan tüm duraklar ve Hastaneler bölgesi (Özbelde) arasında hizmet veriyor. Bu hatlar sabah 06.00 ile gece son ulaşım bölgesi Hastaneler olmak üzere saat 24.00’e kadar hizmet veriyor.

KAMPÜS-A HATTI:

Kampüs A hattı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüs içi, Bor Yolu Şehir Merkezi ile Amas Yolu – Niğde Evleri arasında yolcu taşımacılığı yapıyor. Bu hatlar sabah 06.15 ile gece son ulaşım bölgesi Niğde Evleri olmak üzere saat 23.30’e kadar hizmet veriyor ve her 8 dakikada bir duraklara Minibüs geliyor.

KAMPÜS-B HATTI:

Bu hat daha çok Eski Terminal olarak bilinen ve Yeni Adliye Sarayının bulunduğu bölgeden Şehir Merkezi dahil Bor Yolu istikameti ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüs içi taşıma gerçekleştiriyor. Bu seferler ise her 30 dakikada bir yapılıyor. İlk seferi sabah 06.15 olan hat gece 23.30’a kadar hizmet vermeye devam ediyor.

SET EVLER HATTI:

İnönü Mahallesinin bir bölümü olan ve Vali Konağı bölgesinden başlayıp set evler bölgesine kadar olan alana verilen bölgedir. Bu bölgenin yolcuları ise Eski Terminal olarak bilinen ve Yeni Adliye Sarayının bulunduğu bölgeden Şehir Merkezi dahil, Niğde Öğretmen Evi Durağından devam eden ve Set Evler bölgesine kadar giden bir hattır. Bu güzergahta minibüsler ise her 15 dakikada bir duraklarda yerini alabiliyor.

MURAT EVLER HATTI:

Murat Evler bölgesi ise İnönü Mahallesinin ikinci bölümü olan bir bölgedir. Buna göre bu bölgenin minibüsleri Bu bölgenin yolcuları ise Eski Terminal olarak bilinen ve Yeni Adliye Sarayının bulunduğu bölgeden Şehir Merkezi dahil, Eski imam Hatip meydanı, Niğde Öğretmen Evi Durağından devam eden ve Askerlik Şubesinden sonra afet evler bölgesi ile Pazar Pazarı bölgesi doğrultusunda Yeşilburç istikametinde bulunun yerleşke bölgesinde  hizmet veriyor. Bu bölgede ise seferler aynı Set Evler hattı gibi her 15 dakikada bir gerçekleşiyor.

SET EVLER ve MURAT EVLER HASTANE HATTI:

Her iki bölgeyi tek seferde dolaşan ve bu bölgelerden binen yolcuları Yukarı Kayabaşı, Vali Konağı bölgesi ve Eski Fertek Yolu istikametinden doğruca Hasteneler bölgesine taşıyan bir hattır. Bu hattın taşıma süreleri ise her bir saatte gerçekleşiyor. Örnek: Kalkış Noktası ilk duraktan 14.15 olan seferin bir sonraki ilk kalkış saati 15.15 olarak belirlenmiştir.

HAFTA SONU

Hatların hafta içi trafik ve yolcu yoğunluğuna göre düzenlenen seferler, ayrıca hafta sonu yaşanan sakinliğinde etkisiyle saat dilimlerinde değişiklik olabiliyor. Hata içi gerçekleşen sefer sıklığı hafta sonuna göre uzamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.