İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muğla Fethiye Dolmuş Saatleri

Muğla Fethiye Dolmuş Saatleri

Muğla Fethiye dolmuş saatleri Muğla beldesinde yasayan ve bu beldeye tatil yapmak için gelen tatilcilerin merak etmiş oldukları bir konudur. Bu konuda ise kişilerin en doğru bilgiyi edinmek istedikleri bilinmektedir çünkü bu saatlere göre gün içerisinde planlamalar yapacaklardır.
Söz konusu olan dolmuşlarda yolculuk yapmak isteyen kişilerden genel olarak 28 TL ücret alınmaktadır. Bununla beraber ise kişilerin dolmuş kartlarına HES kodunun olması da istenmektedir. Bunun için ise öncelikle kişilerin gerekli olan yerlerden HES kodu almaları gereklidir. Daha sonrasında ise HES kodunun biniş yapılan kartlara yüklenmesi gerekmektedir.
Muğla’dan Fethiye’ye, Fethiye’den Muğla’ya veyahut da bu bölgeler arasında yolculuk yapmak isteyen kişilerin bu dolmuşları kullanarak yolculuklarını yapabilecekleri söylenmektedir. Bu dolmuşları kullanan kişilerin ayrıca gerekli olan kurallara da uymaları ısrarla istenmektedir.
Muğla Fethiye dolmuş saatleri hafta sonları hafta içinde olan hareket saatlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra bazı milli ve dini bayramlarda da saatlerin değişebileceği söylenmektedir. Tüm bunlara ek olarak ise pandemi sürecinde ve bu süreçte yasak ilan edilen günlerde de dolmuşların hareket saatlerinde farklılıkların yapıldığının bilinmesi gerekmektedir.
Muğla Fethiye dolmuş ücretleri 0-10 kilometre 3,75, 10-15 kilometre 4,75 TL’dir. Öğrenci ücreti  2,35 TL olarak belirlenirken; kredi kartı ile 4 TL, tek kullanımlık Muğla Kart ücreti de 4,75 TL’dir. Hafta içi hareket eden ilk otobüsün saatinin 05.30; ikinci hareket eden otobüsün 06.30 ve üçüncü hareket eden otobüsün de 07.00’da hareket ettiği söylenilebilmektedir. Gün içerisinde hareket eden son otobüsün ise 21.30 olduğu ifade edilmektedir. Bu saatler arasında ise otuz dakika aralıklarla otobüsler hareket etmektedir. Hafta sonunda ise ilk hareket eden otobüsün saati 06.30 olmakla beraber diğer hareket saatlerinin aynı olduğu ifade edilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.