İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muğla Bodrum Dolmuş Saatleri

Muğla Bodrum Dolmuş Saatleri

Muğla Bodrum dolmuş saatleri tatil beldesi olan bu bölgede planlanması gerekli olan en önemli uygulamalardan birisidir çünkü özellikle yaz aylarında hem tatilciler hem de bu bölgede yaşayan kişiler sık bir şekilde bu dolmuşları kullanmaktadırlar.
Bu bölgede hizmet veren dolmuşların genel olarak bazı tatillerde ve bayramlarda saatlerinin değiştiği bilinmektedir. Buna ek olarak ise günümüz pandemi şartlarında ise gelen bazı yasaklardan dolayı da bu dolmuşların hareket saatlerinde ve dolmuşların içerisinde uyulması gerekli olan kurallarda bazı değişiklikler yapılmaktadır. Bu değişikliklerin başında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı çocuklar ve gençler gelmektedir. Bu anlamda ise yapılan düzenleme çerçevesinde 65 yaş üstü kişilerin sabah saat 10.00 ve 14.00 arasında Muğla Bodrum arası hareket güzergahı olan dolmuşlara binebileceklerdi söylenirken; 20 taş altı çocuklar ve gençlerin de saat 14.00 ve 18.00 arasında bu dolmuşlar ile yolculuk yapabilecekleri söylenmektedir.
Muğla Bodrum dolmuş saatleri kapsamında hareket eden dolmuşların saatlerinin hafta içi ve hafta sonu farklı saatlerde hareket ettikleri bilinmektedir. Hafta içi 07.30- 08.30- 09.30- 12.00- 15.00- 17.00 saatlerinde hareket etmektedir. Hafta sonu ise 08.00- 12.00 ve 17.00 saatlerinde seferleri başlamaktadır.
Söz konusu olan dolmuşların pandemi koşulları nedeni ile hareket saatlerinin değiştiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra ise dolmuşa yüz maskesi ile binmenin de zorunlu tutulduğunun ve buna ek olarak da ayakta yolcu alınmaması gerektiği hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı görünmektedir. Günümüz şartlarına uygun olarak hazırlanmış olan bu kuralların ise ihmal edilmemesine dikkat edilmektedir.
Muğla Bodrum dolmuş ücretleri kapsamında kişilerin bu dolmuşlara verecekleri ücretler de çok sorulmaktadır. Bu soruların cevabına ise aşağıda yer verilmiştir.
İndirimli: 22.40 TL
Kredi Kartı: 30.20 TL
Muğla Kart: 35.25 TL
Sivil: 28.50 TL

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.