İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mersin Silifke Dolmuş Saatleri

Mersin Silifke Dolmuş Saatleri

Mersin Silifke dolmuş saatleri bu beldede yaşayan ve bu beldeye misafir olarak gelen tatilcilerin merak ettiği konular arasında yerini almaktadır. Bu yüzden de bu konuda kişilere bilgi verilmektedir.
Mersin ve Silifke arası totalde 97 kilometre yapmaktadır ve dolmuş ile yapılan yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 44 dakika gibi bir süredir. Bu süre boyunca ise günümüzde var olan Covid-19 salgınından dolayı kişilerin yüz maskesi takmaları gerekmektedir. Bu süre boyunca da hiçbir şekilde çıkarmamaları gereklidir çünkü bu yüz maskesi hem kişinin kendisini hem de dolmuşta seyahat eden kişileri korumaktadır.
İçinde bulunduğumuz salgın süreci sadece yukarıda belirtildiği gibi yüz maskesi takmayı gerektirmemektedir. Buna ek olarak kişilerin uymaları gerekli olan bazı kurallar ve durumlar bulunmaktadır. Bu kurallar arasında ise kişilerin virüsü taşıyıp taşımadıklarını belirten HES kodu denilen kodu kişilerin seyahat kartlarına yüklemeleri gerekmektedir. Bu sayede dolmuş şoförü yolcularda virüs taşıyan veyahut da riskli olan kişileri yolcu olarak almayacaktır ve gerekli olan işlemleri yapacaklardır. Bu uygulama salgının en kısa sürede son bulması için önemli olduğu için dikkat edilmesi gerekmektedir.
Mersin Silifke dolmuş saatleri kapsamında kişilere sunulan saatler yaz mevsimi ve kış mevsimi olarak ayrılmaktadır. Bu anlamda ise kış mevsiminde bu dolmuşların ilk hareket saatinin 05.30; son hareket saatinin ise 19.00 olduğu bilinmektedir. Bu saatler arasında bulunan seferler ise 15 dakika aralıklarda bulunmaktadır. Yaz mevsiminde ise ilk hareket saatinin 05.15 olduğu ve son hareket saatinin de 22.00 olduğu bilinmektedir. Bu saatler arasında ise dolmuşların 6- 7 dakika aralıklarla çalıştıkları bilinmektedir. Bu anlamda ise Mersin Silifke dolmuş fiyatları kapsamında hareket eden dolmuşları kullanan kişilerin alacakları tam biletin fiyatı 7,5 TL iken öğrencilerin alacağı biletin fiyatı 4 TL’dir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.