İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Karşıyaka Dolmuş Saatleri

İzmir Karşıyaka Dolmuş Saatleri

İzmir Karşıyaka dolmuş saatleri bu bölgede yaşayan veyahut da bu bölgeler tatil amacı ile gelen kişilerin merak etmiş olduğu konulardan birisidir. Bu yüzden de kişilere bu konu hakkında bilgiler verilmeye çalışılmaktadır.
Kişiler verilen bilgiler arasında bunlarla beraber dolmuşlarda uyulması gerekli olan kurallar ve bilinmesi gerekli olanlar da bulunmaktadır. Bu kuralların hepsi kendi içerisinde önemli olduğu için kişilerin dolmuşlarla seyahat etmeden önce bu kurallar hakkında bilgilenmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerin dolmuşla seyahat yapmalarına izin verilmeyecektir ve kişiler yapmış oldukları planı uygulamasa sorun yaşayacaklardır.
Kişilerin dolmuşlara binmeden önce HES kodlarını almaları ve bu HES kodlarını da ulaşım kartlarına tanımlamaları gerekmektedir. İfade edilen bu HES kodunu tanımlamaları oldukça önemlidir çünkü bu kod sayesinde kişilerine riskli olup olmadıkları bilinmektedir. Kişilerin risk taşımamaları halinde dolmuş ile seyahat etmelerine izin verilirken; risk taşımaları halinde dolmuş ile seyahat etmelerine izin verilmeyecektir.
İzmir Karşıyaka dolmuş saatleri çerçevesinde kişiler ile paylaşılan dolmuş saatlerinin hafta içi ve pazar günlerinde farklılıklar gösterebileceğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu anlamda ise hafta içi ilk hareket eden dolmuşun saat 06.10’da olduğu söylenilebilmektedir. Son hareket eden dolmuşun ise saat 23. 30′ da olduğu kişiler ile paylaşılmaktadır. Bunlara ek olarak ise pazar günü hareket eden dolmuşların da sabah saat 06.20′ de hareket ettiği bilgisi paylaşılırken son hareket eden dolmuşun da saat 23.30′ da olduğu söylenilebilmektedir.
İzmir Karşıyaka dolmuş fiyatları arasında hareket eden dolmuşlar için kişilerden alınan ücret 4.25 TL’dir. Ancak bu dolmuşlarda erken inen kişilerden 3.50 TL alındığı da bilinmektedir. Bu yüzden de bu dolmuşları tercih eden kişilerin inecekleri durakları önceden söylemleri ve buna göre ücret ödemeleri gerekmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.