İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Karaburun Dolmuş Saatleri

İzmir Karaburun Dolmuş Saatleri

İzmir Karaburun dolmuş saatleri pek çok tatilci tarafından merak konusu. Karaburun, İzmir şehir merkezine 104 kilometre uzaklıkta olup, şehir merkezinden halk otobüsleri, dolmuşlar ve özel araçlarla ulaşılabilir. İzmir’in yaz aylarında düzenlediği vapur seferleri de alternatif olarak kullanılabilir. Bahar ayları İzmir’in en huzurlu yerleşim yeri olan Karaburun’u keşfetmek için idealdir. Karaburun’un doğası ve koyları , sakin ve sessiz bir dönemde unutulmaz bir deneyim sunuyor.
İzmir merkezden Karaburun’a ulaşmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma şirketi ESHOT otobüsünü kullanabilirsiniz. Ulaşım için Karaburun-İzmir hattındaki belediye otobüslerine 2 ayrı otobüs aktarılması gerekmektedir. Üçkuyular Fahrettin Altay transfer merkezinden Urla’ya 984 numaralı otobüse bindikten sonra Urla’dan Karaburun’a 761 numaralı otobüse binebilirsiniz. 761 numaralı Urla-Karaburun otobüsü Gülbahçe, Balıklıova, Mordoğan ve Kaynarpınar güzergahında hareket ederek Karaburun merkeze ulaşıyor.
İzmir merkezden Karaburun’a gitmek için bir diğer seçenek de Karaburun minibüsü. Minibüsler Üçkuyular ilçe garajından düzenli olarak Karaburun’a gidip Gülbahçe, Balıklıova ve Mordoğan güzergahlarından Karaburun’a ulaşıyor. Tek yönde taşınması 1,5 saat sürer. İzmir Karaburun bilet fiyatları ise 15 Türk lirasıdır. İzmir Karaburun dolmuş saatleri Üçkuyular-Karaburun arasında ilk minibüs seferini 07.00, sonuncusu 21.00’dedir. Son sefer Cuma ve Cumartesi günleri 21.30 olarak belirtilmiştir. Karaburun ile Üçkuyular arasında ilk sefer 06.00, son sefer 18.00’dir.
Havalimanından 202 Havalimanı-Cumhuriyet Meydanı ESHOT otobüsüne binip Fahrettin Altay’da inip Üçkuyular semt garajından Karaburun dolmuşlarına veya ikinci alternatif ESHOT otobüslerine transfer yapmak da bir diğer alternatif yöntemdir. Ek olarak yaz dönemlerinde vapur seferlerini de takip ederek Karaburun’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Vapur güzergahı ise Karşıyaka, Konak, Foça, Mordoğan’dır. Karaburun’a yaz döneminde haftada iki defa vapur seferi yapılmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.