İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Dikili Dolmuş Saatleri

İzmir Dikili Dolmuş Saatleri

İzmir Dikili dolmuş saatleri kapsamında kişilere bilgiler verilmektedir çünkü kişiler bu dolmuşların saatlerine göre planlamalar yaparak günlerini geçirmektedirler.
Izmir- Dikili bölgeleri arasında hareket eden dolmuşların belirli durakları bulunmaktadır. Kişiler ise bu duraklarda bekleyerek dolmuşlara binebilmektedirler. Bu yüzden kişilere belirlenmiş olan durakların dışında başka bölgelerde beklememelerinin gerektiği söylenmektedir çünkü durak dışında bekleyen kişiler dolmuşa alınmayacaktır. Bu yüzden de kişilerin durakta beklediklerinden emin olmaları gerekmektedir.
Söz konusu olan dolmuşlarda yolculuk yapabilmek için kişilerin ulaşın kartlarına HES kodlarını tanımlamaları gerekmektedir çünkü bu kod sayesinde kişilerin hasta veya riskli olup olmadığı belli olmaktadır. Bu da diğer kişilerin sağlıklarının korunması için önemli olduğundan bu şekilde riskli olan veyahut da hasta olan kişilerin dolmuşa alınmayacağı kişiler ile paylaşılmaktadır.
İzmir Dikili dolmuş saatleri olarak kişiler ile paylaşılan saatlere bakıldığı zaman ilk hareket saatinin sabah saat 07.00 olduğu görülmektedir. Buna ek olarak ise dolmuşun son hareket saatinin 20.00 olduğu görülmektedir ve bu saatler arasında da dolmuşların hareket ettiği görülmektedir. Dolmuşların ilk hareket saati ve son hareket saati arasında her alan seferlerin otuz dakikada bir olduğu söylenilmektedir.
Yukarıda belirtilmiş olan dolmuş saatleri genel olarak kişiler ile paylaşılan saatlerdir ve bu saatlerin dini- milli bayramlarda ve pandemiden dolayı getirilen yasaklarda farklılık gösterdiğinin bilinmesi gerekmektedir ve kişilerin de buna göre planlarını yapmaları gerekmektedir.
Söz konusu olan dolmuşlarda yolculuk yapmak isteyen kişilerin bu yolculukları için ücret ödemelerinin gerekli olduğu bilinmektedir. Bu anlamda ise İzmir Dikili dolmuş bilet fiyatları 25 TL olduğu ifade edilmektedir. Kişilerin ulaşım kartlarına bu ücretin olması ve kartların HES kodunun da tanımlanmış olması halinde dolmuşlarda seyahat edebileceklerdir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.