İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Çeşme Dolmuş Saatleri

İzmir Çeşme Dolmuş Saatleri

İzmir Çeşme dolmuş saatleri kapsamında hareket eden dolmuşların oldukça hareketli olduğu bilinmektedir. Bu yüzden de yolcuların mağdur edilmemesi için bu hatta bulunan dolmuşların yolcu taşıma kapasiteleri yüksek tutulmaktadır.
Yolcu taşıma kapasiteleri pandemi döneminden önce daha fazla olduğu bilinmektedir. Ancak pandemi sürecinin günümüzde etkin bir şekilde yer edinmesinden dolayı daha az sayıda yolcu taşıdıkları bilinmektedir. Bunun sebebi ise bilindiği gibi bulaşıcılık özeliği olan Covid-19 virüsüdür.
Söz konusu olan pandemi döneminde etkin bir şekilde rol oynayan Covid-19 virüsünün bulaşıcı olmasından dolayı dolmuşlarda yüz maskesi takılmasının zorunlu olduğu bilinmektedir. Bununla beraber hasta olan veyahut da bu hastalık acısından risk taşıyan kişilerin de karantinada kalmaları ve dolmuşlarla seyahat etmemeleri için HES kodu üretilmiştir. Bu kod sayesinde hasta olan veyahut da hastalık riski taşıyan kişiler anlaşılmaktadır.
Söz konusu olan HES kodunun ulaşım kartlarına tanımlanması gerekmektedir. Bu sayede yasaklara uymayıp dolmuşlarda seyahat etmeye çalışan kişiler kolay bir şekilde tespit edilecektir.
İzmir Çeşme dolmuş saatleri kapsamında kişiler ile paylaşılan hareket saatlerinde gün içerisinde ilk hattın saat 06.15’te hareket ettiği bilinmektedir. Gün içerisinde son hareket eden hattın ise saat 22.00′ da olduğu kişiler ile paylaşılmaktadır. Bu saatler arasında hareket eden seferlerin ise 45 veyahut da 60 dakika aralıklarla bulunduğu bilinmektedir. Bu saatlerin ise yasaklarsa dini ve milli bayramlarda farklılık göstergesinin bilinmesi gerekmektedir.
İzmir Çeşme dolmuş fiyatları kapsamında hareket eden otobüslerin yaklaşık olarak 6- 8 TL olduğu bilinmektedir ve bu ücret karşılığında ise yaklaşık olarak 15- 20 dakika yolculuk sürmektedir. Bu yolculuk boyunca ise kişilerin yüz maskelerini çıkarmamaları istenmektedir. Çünkü bu maskeler kişilerin sağlığını korumada yapılması gerekli olan ilk ve en önemli uygulamadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.