İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Bornova Dolmuş Saatleri

İzmir Bornova Dolmuş Saatleri

İzmir Bornova dolmuş saatleri kapsamında hareket eden dolmuşların saatleri kişilerin daha planlı bir şekilde günlerini geçirmeleri ve duraklarda kişilerin uzun süre beklememeleri için kişiler ile paylaşılmaktadır. Hem bu beldeye tatile gelen kişiler hem de bu beldede yaşayan kişiler için bu hareket saatleri önemlidir.
İzmir Bornova dolmuş saatleri olarak kişiler ile paylaşılan dolmuş saatlerinde ilk hareket saati olarak sabah saat 07.00; ikinci hareket saati olarak 07.15 ve üçüncü hareket saati olarak ise 07.30 saatleri verilmektedir. Bunun yanı sıra ise en son hareket eden dolmuşun ise 00.00′ da olduğu ifade edilmektedir. Bu saatler arasında da dolmuşların seferleri bulunmaktadır ve 15 dakika aralıklarla dolmuşların seferlerine çıktığı da bilinmektedir.
Yukarıda belirtilmiş olan saatlerde dolmuşların hareket edeceğine dair bir garanti bulunmamaktadır çünkü trafiğin yoğunluğundan dolayı ve hava şartlarından dolayı da dolmuşların saatlerinde değişikliklerin olacağı söylenilebilmektedir. Bu yüzden de dolmuş saatlerine bakarken bu gibi durumların da göz ardı edilmemesi gerekmektedir.
Dolmuşların virüsten dolayı daha az kapasitede yolcu aldıkları bilinmektedir. Bu yüzden de dolmuşların yolcu alma kapasitesine ulaşmaları halinde daha fazla yolcu almamaları gerekmektedir ve bu konuda titiz davranmaları da istenmektedir çünkü içinde bulunulan salgın süreci hafife alınmamalıdır.
Dolmuş saatleri kapsamında yukarıda belirtilen tüm durumların bilinmesi ve yolculukların bu şekilde planlanması tavsiye edilmektedir. Bununla beraber İzmir Bornova bilet fiyatları için yolculuklarda 3 TL ücret alınmaktadır. Bu ücreti kişiler dolmuşlarda kullandıkları kartlara yüklemektedirler. Bu kartlarda HES kodunun da tanımlanması gerektiği için kartlarda ücret olmaması halinde kişiler dolmuşlara alınamayacaktır. Bu durumla karşılaşmak istemeyen kişilerin de buna dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunu ise kişiler kart yükleme alanlarında veyahut da bazı uygulamalardan yapabilmektedirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.