İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esenler Otogar Dolmuş Saatleri

Esenler Otogar Dolmuş Saatleri

Esenler otogar dolmuş saatleri son zamanlarda sık sık sorulmakta olan sorular arasında yer almaktadır. Bu bölgelere ulaşımda genellikle dolmuşlar tercih edilmektedir. İstanbul iline gelen veya bu bölgeden çıkacak olan kişilerin genellikle ilk tercihleri dolmuşlar tarafından dolmaktadır.
Pandemi nedeni ile değişiklik göstermekte olan Esenler otogar dolmuş saatleri normal dönemlerde sabah 6.30’da başlayarak devam etmektedir. Gün içerisinde bir sonraki gün sabaha kadar her saat için ayrı dolmuşların yer aldığı görülmektedir. Bu nedenle bu bölgelere seyahat edecek kişilerin saat düşüncesi olmamalıdır.
Bu seferlerin gün içerisinde sürekli olarak devam etmekte olduğu bilinmektedir. Bu bölgeye seyahat etmek isteyen kişilerin bu saatler arasında tercih edecekleri dolmuşların saatleri gün içerisinde 15 dakikada bir geçecek şekilde düzenlenmiştir.
Bölgede var olabilecek trafik ve kötü hava şartları nedeni ile bu saatlerin değişebileceği bilinmektedir. Ancak bu durum işlemlerin aksatılmasına herhangi bir engel teşkil etmemektedir.
Günümüzde yaygın bir şekilde görülen korona virüs salgını nedeni ile dolmuşlar içerisinde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu zorunluluk kapsamı içerisinde maske takmayan kişilere idari para cezası gibi yaptırımlar uygulanmaktadır. Bununla beraber dolmuş içerisinde maskesiz yolcuların da kabul edilmemekte olduğu görülmektedir.
Günümüzde var olan salgından etkilenmekte olan bir diğer sektör de dolmuşlardır. Dolmuşlar bu dönem içerisinde yolcu sayısının yarısı kadar taşıma yapmaktadır. Bu nedenle sefer sayılarının da düşürülebilecek olduğu söylenmektedir. Yolcu sayısının yarısı kadar yapmakta olduğu seferlerinde iki kişilik koltuklarda tek kişinin oturuyor olmasına ve sosyal mesafeye dikkat edilmektedir.
Esenler otogar dolmuş fiyatları binilmiş olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kesin bir bilgi verilememektedir. İstanbul ilinin her bölgesinden bu alana gidiş için dolmuşların yer almakta olduğu bilinmelidir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.