İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antalya Kaş Dolmuş Saatleri

Antalya Kaş Dolmuş Saatleri

Antalya Kaş dolmuş saatleri yaz ayında bu beldeyi tercih edenlerin veyahut da bu belgede ikamet eden kişilerin merak etmiş olduğu konulardan birisidir. Bu konunun merak edilmesi ve bu konuda çok fazla soru gelmesinin nedeni hem kişilerin planlarını bu saatlere göre yapmak istemeleri hem de corona virüs salgınından ve yasaklardan dolayı dolmuş saatlerinde olan değişikliklerden dolayıdır.
Söz konusu olan dolmuşun hareket güzergahı en çok yolcu alan güzergahlardan birisidir. Bu yüzden de kişilerin dolmuş beklerken ya da dolmuş içerisinde belirlenmiş olan kurallara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu kurallar ise dolmuş içerisinde yüz maskesi takmak ve oturan yolcu kapasitesi doluncaya kadar yolcu almaktır. Bu kurallar dolaylı yollardan herkesi etkilediği için kişilerin ve dolmuş şoförlerinin bu kuralları ihmal etmemeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra dolmuşa binişlerde kişilerin HES koduna ve ateşine bakılmaktadır ve riskli olan durumlarda yetkili olan kişilere haber verilmekte ve o kişinin dolmuşa binmesine izin verilmemektedir.
Antalya- Kaş güzergahında hareket eden dolmuşlar yedi farklı durakta yolcu indirip bindirebilmektedir. Bu duraklar ise sırası ile İlçeler Terminali, Çıralı, Olympos, Kumluca, 45510 Yayla Blv. 8, Demre Terminali, Kaş Otogar şeklindedir. Bu duraklar kişilerin dolmuşa binmeleri ve inmeleri için oluşturulmuştur. Bu yüzden de kişilerin durak harici bölgelerde dolmuşlara binmeye veya dolmuşlardan inmeye çalışmamaları gerekmemektedir.
Antalya Kaş dolmuş saatleri yapılan yeni düzenlemede sabah saat 06.20 ve akşam saat 17.30 şeklinde ayarlanmıştır. Bu dolmuşlar haftanın her gününde bu saatlerde kişilere hizmet vermektedirler.
Antalya Kaş dolmuş ücretleri yeni düzenlenen yönergeye göre hareket etmektedirler. Aynı zamanda Antalya ve Kaş arası 185 km olduğu için de varış saati ile hareket saati arası yaklaşık üç buçuk saat olduğu söylenilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.