İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ankara Ayaş Dolmuş Saatleri

Ankara Ayaş Dolmuş Saatleri

Ankara Ayaş dolmuş saatleri, Ankara ilinin Ayaş semtinde ikamet eden kişilerin merak etmekte oldukları bir konudur. Bu bölgede ilin her bölgesine gidebilecek olan dolmuş seferlerinin düzenlenmekte olduğu bilinmektedir.
Sincan’a bağlı olan bu semtte her saat dolmuş seferlerini bulmak mümkündür. Bununla beraber Ayaş belediyesine bağlı olan araçların da kent merkezine seferlerinin bulunmakta olduğu bilinmektedir.
Ankara Ayaş dolmuş saatleri sabah ilk sefer olarak 06.00’da başlamaktadır. Daha sonrasında ise ikinci sefer ile 06.30’da ve bununla beraber her yarım saatte bir seferler düzenlenmektedir. Bu saatlerin hafta içi ve hafta sonu olarak değişiklik göstermekte olduğu bilinmektedir. Hafta sonu sabah 06.35 saatinde Ayaş’tan yola çıkmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu son sefer saatleri aynıdır. Son sefer saatlerinin 19.30 olduğu bilinmektedir. Ayaş’tan Ankara’ya her saat başı sefer düzenlenmektedir. Bununla beraber Ankara’dan Ayaş’a her yarım saatte bir seferlerin düzenlenmekte olduğu bilinmektedir.

Korona virüs kapsamında birçok sektör gibi bu sektör de aksamalar yaşamıştır. Korona virüs tedbirleri içerisinde yer almakta olan maske takma zorunlulukları bu alanda da geçerlidir. Maske takmadan dolmuşa binmek kesinlikle yasak olduğu görülmektedir. Bununla beraber maske takmayan kişilere ise idari para cezası uygulaması yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ise yolcu sayısının yarısı kadar kapasitede seferlerin düzenleniyor olması gerekmektedir. Yolcu sayısının azaltılması ile beraber ise ikili olan koltukların tek kişi tarafından kullanılması gerekmektedir. Böylece sosyal mesafeye uygun davranılmış olacaktır.
Ankara Ayaş dolmuş fiyatları tam ve yarım olmasına göre değişiklik göstermektedir. Öğrenci ve öncelikli olan kişilerden yarım ücret alınmaktadır. Alınan ücretlerin tam olanın 7.25 TL olduğu bilinmektedir. Dolmuş kullanan öğrencilerden ve öncelikli kişilerden ise 3.75 TL ücret alınmakta olduğu bilinmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Yazılar Korumalıdır.